Дорогу «Potato$Tornado»!

Розвиток підприємств громадського харчування безпосередньо пов’язано з рівнем розвитку харчової промисловості, досягненнями в галузі створення нових технологій та обладнання.

Однак, підприємствам громадського харчування властиві специфічні особливості, як в технології, так і в обладнанні. Зокрема, обладнання повинно бути малогабаритним, зручним в обслуговуванні і ефективним.

В результаті інноваційних процесів, що відбуваються в останні роки у сфері громадського харчування, технологічне оснащення деяких підприємств громадського харчування досяг сучасного рівня.

До всіх апаратів і машин висувають такі вимоги: апарат (машина) повинен бути високоефективним (високопродуктивним), надійним, мало енергоємними і металомістких, задовольняти вимогам безпеки роботи і бути зручним в обслуговуванні.

Неодмінними умовами тривалої та безперебійної роботи устаткування є його механічна надійність і конструктивну досконалість. Механічну надійність характеризують: міцність, жорсткість, стійкість, довговічність, герметичність. Міцність тісно пов’язана з довговічністю і безпекою конструкції.

Конструктивну досконалість апаратури характеризують простота, металоємність, технологічність конструкції, високий коефіцієнт корисної дії. Експлуатаційні гідності визначаються зручністю обслуговування, простотою і низькими витратами на експлуатацію.

Крім вітчизняного обладнання на російському ринку широко представлені і закордонні машини апарати. На жаль, іноді технічний рівень деяких видів обладнання не відповідає рекламним параметрами і рівнем цін.

У зв’язку з цим в значній мірі змінилися вимоги до обслуговуючого персоналу, в тому числі їх електромеханікам, кухарям і іншим працівникам, які здійснюють експлуатацію, а також монтаж, налагодження, технічне обслуговування та ремонт механічного та теплового обладнання.

Працівник підприємства громадського харчування повинен вміти вибрати апарат, відповідний типу підприємства і його технологічним призначенням, вміти грамотно його експлуатувати.

Ступінь досконалості конструкції характеризують техніко-економічні показники: продуктивність обладнання, витратні коефіцієнти, вартість і витрати на його експлуатацію, собівартість продукції.

Вибір матеріалу для виготовлення обладнання харчових виробництв починається з вивчення робочих умов, в яких доведеться працювати устаткуванню: тиску, температури, корозійної агресивності середовища й інших факторів. При цьому враховують найважливіші властивості матеріалу: міцність, теплову та хімічну стійкість, фізичні властивості, а також технологічні характеристики, склад і структуру матеріалу, вартість і доступність.

У залежності від призначення і виду оброблюваних продуктів, машини підприємств громадського харчування можна підрозділити на кілька груп:

1. Машини для обробки овочів і картофелеочісні, сортувальні, мийні, різальні й протиральні.528_3in1

2. Машини для обробки м’яса та риби – м’ясорубки, фаршомішалки, розпушувачі м’яса, котлетоформовки та інші.

3. Машини для обробки борошна і тіста – просіювачі, тістомішувачі, збивальні та інші.

4. Машини для нарізки хліба та гастрономічних продуктів – хліборізка, ковбасорізка, маслодільні та інші.

5. Універсальні приводи з комплектом змінних виконавчих машин.

6. Машини для миття столового посуду і приладів.

7. Підйомно – транспортні машини.

Мета мого проекту полягає в розробці змінного механізму універсальної кухонної машини для нарізування сирих овочів з продуктивністю 60-120 шт. / год.

При розробці машини необхідно провести технологічний розрахунок швидкості просування продукту через ножову щілину, корисного обсягу робочої частини, частоти валу кривошипа і конструктивний розрахунок площі і діаметра ножової рамки, загальної довжини леза.

Впровадження даної нової техніки дасть можливість суттєво підняти економічну ефективність роботи підприємств громадського харчування за рахунок підвищення продуктивності праці, скорочення витрат сировини і енергії.

 

1. Огляд проекту

Для нарізки сирих і варених овочів на шматочки певної форми на підприємствах громадського харчування застосовуються протиральні машини. Промисловість випускає овочерізки з механічним і ручним приводом.

Машини для нарізки варених овочів встановлюються в холодних цехах, машини для нарізки сирих овочів встановлюються в овочевих і гарячих цехах. Форма частинок нарізної продукту залежить від конструкції ножа. Форми нарізки бувають різні: спіраллю, соломкою, стружкою, спіраллю із отвором (див. малюнок ).

 

Малюнок 1. Форма нарізання овочів: а) – спіраллю, соломкою, стружкою, б) – спіраллю з отвором під сосиску (ковбаску)

chips_sos.jpgУ рух машини наводяться від індивідуальних або універсальних приводів. При нарізці овочів до кінцевого продукту пред’являються наступні вимоги: частинки продукту повинні мати задану форму і розміри при мінімальній кількості неповноцінних частинок; гладку поверхню зрізу, без тріщин і нерівностей. Відрізані частинки повинні зберігати свою форму, не руйнуючись. При нарізці, з соковитих продуктів не повинен витікати сік, а м’які не повинні деформуватися.

Якість продукту залежить від багатьох факторів: способу нарізки (рубає і ковзне різання), форми, гостроти і кута заточування ножів, способу утримання продукту в момент різання.

В залежності від принципу роботи протиральні машини бувають дискові, роторні, пуансони і з комбінованим зрізом.

Овочерізальні машини мають комплект ножів з лезами прямокутної або криволінійної форми. Ці змінні ножі є робочими органами.

Зріз продукту в овочерізальні машини відбувається за рахунок притиснення продукту обертаючи його до ножа. Товщина зрізаного шару продукту визначається відстанню між площиною ножа. Цю відстань можна регулювати за заданою величиною. Форма нарізаного продукту залежить конструкції встановленого ножа.

У  овочерізальні машини продукт, нанизаний на деревоподібний предмет, фіксується на головці для картоплі. При цьому продукт під дією відцентрової сили і обертаючись притискається до внутрішньої стінки ножа і ковзає по ній. Овочі нарізуються нерухомими ножами в залежності від форми встановлених ножів.

У овочерізальні машини подрібнення продукту відбувається шляхом продавлювання їх поршнем через нерухому ножову щілину.

У комбінованих овочерізальні машини нарізка проводиться за допомогою горизонтальних прямолінійних ножів . За розташуванням робочих органів протиральні машини поділяються на горизонтальні, похилі і вертикальні по розташуванню.

За способом утримання продукту в момент різання (клином, штовхачем клином і штовхачем, клином і відцентровою силою).

Дискові овочерізки призначені для нарізки овочів спіраллю, соломкою і стружкою. В даний час в громадському харчуванні застосовують інші машини.

Дискові овочерізальні машини мають принципово однаковий пристрій і різняться між собою конструктивним оформленням окремих елементів, набором робочих органів і розмірів.

Робочою камерою дискових овочерізок служить пустотілий циліндр, розташований вертикально, горизонтально або похило. Робочим органом служать ножі, закріплені на нижній головній плиті. Для нарізання овочів під сосиску або ковбаски ножі встановлюють додатково на основному ножі. Для цього застосовують комбіновані ножі, що складаються з ножовою гребінки з лезами розташованими перпендикулярно площині опорного диска та ножа, встановленого паралельно площині опорного диска.

Нарізають овочі наступним чином. Нанизаний овоч на деревоподібний предмет (бамбукову палочку) яка проходить через отвір у ножі і з другої сторони фіксується головкою яка знаходиться на Валі надходять разом обертаючись і рухаються разом з ним до тих пір, поки не будуть зупинені стінкою ножа, що має форму щілини. Ножі врізаються в овочі і відрізають від них шари продукту, у вигляді спіралі. Процес повторюється до тих пір, поки продукт повністю не поріжеться. Після цього його розтягують по всій довжині деревоподібного предмету, або якщо вирізався отвір в середині овочу

(картоплі, моркви, буряка, цибулі, редису, ріпи і так далі) то його розтягують по всій довжині  сосиски (ковбаски) на деревоподібному предметі.

 

Малюнок 3.Робочі органи універсальної овочерізальні машини: 1. Каркас 2. Ніж для нарізання картоплі  3. головка для фіксування картоплі  4. Винтовий штовхач  5. Втулка  6. Маховик  7. Металевий корпус

8.  Пружина  9.  Гвинт  10. Бамбукова палочка  11. Головна панель  12. Планки  13. Ручка528_3_12

Принцип дії ручної машини: у машину, закладають овочі вручну в один з отворів у ножі і з другої сторони у фіксуючий пристрій і притискають штовхачем до опорного ножа. Ножі, що приєднані до нижньої головної панелі, відокремлюють від продукту послідовно шар за шаром у вигляді скибочок, кілець, півкілець, брусків, соломки. У момент відрізання продукт утримується від переміщення фіксованою головкою розміщеної на  штовхачі. Встановлюють машину на робочому столі без кріплення. Вона складається з приводного пристрою, корпусу і двох змінних додаткових ножів.

 

«Potato tornado» – обладнання(пристрій) для обробки – нарізки овочів, фруктів, та інших гастрономічних продуктів в формі спіралі з насадкою на паличку.

Пристрій складається з механізму, що приводиться в дію за допомогою електроенергії та містить в собі висувну деталь, що обертається, з отвором для палички на яку насаджується продукт; та з регульованих оригінальних лез, які дають змогу  нарізати продукт у вигляді спіралі. Обидві деталі з’єднані між собою пластиною.

Простота конструкції та матеріалів робить обладнання легким в експлуатації та в догляді, доступним  для пересічного громадянина чи підприємства, а креативна форма отриманого виробу надає змогу вдосконалити зовнішній вигляд продуктів, створити нові, цікаві страви та закуски, що може внести позитивні зміни в роботу ресторану чи іншого закладу громадського харчування та стимулювати розвиток нового бізнесу в даній галузі.

Принцип роботи «Potato tornado» дуже простий.

На спеціальну паличку з дерева чи іншого матеріалу, рекомендованого для роботи з продуктами харчування, з певним відступом від краю, насаджується гастрономічний продукт, скажімо, вимита картопля.

Один кінець палички вставляється в спеціальний отвір висувної деталі механізму, інший – встановлюється поміж відрегульованих у відповідності до діаметру картоплі лез.

Пристрій під’єднується до електромережі.

Висувна деталь виступає вперед обертаючи паличку на якій знаходиться картопля. При зіткненні з лезами овоч починає набирати спіралевидної форми.

В результаті, отримаємо картопляну спіраль насаджену на паличку.

В такому вигляді продукт можна смажити у фритюрі, запікати, заморожувати, реалізовувати найсміливіші кулінарні ідеї.

Замість зазначеної у прикладі картоплі можна використовувати, будь-які тверді фрукти та овочі без серцевини та кісточок а також, інші гастрономічні продукти, в тому числі, м’ясні, а також поєднувати кілька продуктів на одній паличці створюючи нові цікаві страви.

Пристрій «Potato tornado» є малогабаритним – компактним, легким в транспортуванні, механічно надійним, безпечним, зручним та простим у використанні і обслуговуванні.

Обладнання має високий коефіцієнт корисної дії. Воно доступне, характеризується низькими затратами на експлуатацію, в тому числі, малою енергозатратністю, що дає змогу забезпечити низьку собівартість продукції виробленої з «Potato$Tornado», що робить його рентабельним та продуктивним. «Potato$Tornado» відповідає всім вимогам висунутим до сучасного обладнання, є конкурентно спроможним, функціональним, оригінальним, потрібним і здатним задовольнити потреби підприємців, що шукають нових, креативних способів  ведення бізнесу, численних споживачів, що прагнуть новизни, та харчової галузі в цілому.

Дорогу «Potato$Tornado»!

Опубликовано в Интересно знать!
    EnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian

    test